Міжнародний день миру

Організаторами Конгресу виступили спеціалізована школа №85 міста Києва та школи-учасники проекту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО за підтримки Федерації всесвітнього миру, Федерації молоді за мир, Національного музею історії України у Другій світовій війні, Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації.
Гостями Конгресу стали: Ільїн Михайло Вікторович, голова Федерації Всесвітнього миру в Україні, Рибченко Людмила Вікторівна, заступник генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні, Коломоєць Галина Анатоліївна, завідувач сектору навичок материнства і батьківства відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих Інституту модернізації змісту освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Царик Людмила Петрівна, методист вищої категорії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Польгуй Ольга Сергіївна, головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти та виховної роботи управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, Саллям Саїд, посол миру, голова «Арабського дому в Україні», Мельник Тетяна Михайлівна, заступник директора з гуманітарних питань Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», Келіогло Василь Григорович, президент ВГО «Союз гагаузів України», Оксана Мельник, провідний експерт ВГО «Поруч», Наталія Папазоглу, співачка, випускниця Університету імені Бориса Грінченка.
Участь у заході взяли делегації шкіл міста Києва, Київської області та України, зокрема спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №85, гімназія «Оболонь», гімназія «Діалог», НВК №176, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №113, НВК №141 «ОРТ», загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів «Скандинавська гімназія», спеціалізована загальноосвітня школа №291, гімназія міжнародних відносин №323, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №211, гімназія "Потенціал", спеціалізована школа № 168, гімназія “Гармонія”, коледж “КРОК», спеціалізована школа №16, гімназія №59 ім. О.М. Бойченка, ліцей податкової та рекламної справи № 21, НВК № 157,спеціалізована школа №260, ліцей № 227 імені М.М.Громова, НВК №30 ЕКОНАД, спеціалізована школа №110 ім. К. Гапоненка, , НВК №176, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №165, ліцей «Голосіївський» № 241,середня загальноосвітня школа № 309, Крехаївська загальноосвітня школа, Броварська спеціалізована школа №5, Школа альтернативного навчання міста Житомира, Криворізька гімназія №127.
До учасників Конгресу надіслав звернення перший Президент України Леонід Кравчук, який висловив впевненість в тому, що Україна спільними зусиллями її громадян, в тому числі юнацтва та молоді, подолає виклики сьогодення та стане процвітаючою демократичною державою. «Вірю, що громадський рух «Діти – посли миру» сприятиме виходу за вузьконаціональні, культурні та релігійні стереотипи і допоможе знайти нове бачення, здатне вирішити болючі питання сучасності», - зазначив він.
Свої привітання учасникам Конгресу надіслали депутат Верховної Ради Ольга Богомолець та міжнародні партнери Руху з Ізраїлю.
На цьогорічному Конгресі було презентовано миротворчі проекти учасників міжнародного громадського руху «Діти – посли миру», міжнародні миротворчі акції «Парасольки миру», «Я віддаю свій голос за мир!». Учасники Конгресу долучилися до акції «Дзвін Миру».
Для учасників Конгресу співробітниками Національного музею історії України у Другій світовій війні було проведено музейний урок патріотизму «Заради свободи».
Підсумковою резолюцією Конгресу учасники заявили про свою готовність і надалі втілювати ідеали життя заради інших, допомагаючи розв’язанню проблем, що стоять на шляху до миру в усьому світі; вивчати і успадковувати історичну мудрість пращурів як основу для успішної самореалізації; розвивати повагу до людини та її життєвих цінностей; мотивувати себе на вміння навчатися впродовж життя; розвивати ключові компетенції людини ХХІ століття: особистість, іноватор, патріот. Учасники Конгресу вирішили продовжувати роботу міжнародного громадського руху «Діти – посли миру», поширювати мережу «Школи миру» під гаслом «Все людство – єдина родина. Культура миру ХХІ століття», залучивши школи – партнери, зокрема зі східних регіонів України, а також сприяти організації та проведенню миротворних заходів та проектів, екологічних акцій, міжнародних проектів. Було прийнято рішення провести наступний Міжнародний Конгрес юних посланців миру «Усім світом - за мир!» у вересні 2018 року.
Розпочавшись яскравим дійством – флеш-мобом «Мир – планеті Земля!» - захід завершився музичною візитівкою конгресу «Світ без війни».